شبکه جام جم ۳

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
شبکه جام جم ۳
IRIB JJTV.png
بنیانگذاری ۱۳۸۱
زبان فارسی
صاحب ‌امتیاز IRIB
فرمت تصویر SDTV
کشور  ایران
گسترهٔ پخش آسیا و اقیانوسیه
مرکز تهران
وب‌گاه شبکه جهانی جام جم
دسترسی
ماهواره
آسیاست S3 ۱۲۳۵۲ ۳۰۰۰۰ ۳/۴ V
تلویزیون اینترنتی
IRIB http://www2.irib.ir/live/jj3.asx

شبکه جام جم ۳ سومین شبکهٔ فارسی‌زبان برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که از ۹ خرداد سال ۱۳۸۱ کار خود را آغاز کرد.

این شبکه سومین شبکه از گروه شبکه‌های سه گانه جام جم است.

راه اندازی[ویرایش]

پس از راه اندازی شبکه جام جم ۱ و شبکه جام جم ۲ و به دنبال آن تحت پوشش قرار گرفتن ساکنان قاره‌های اروپا و آمریکا، برای تکمیل پوشش شبکه جهانی جام جم، سومین شبکه برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۱ کار خود را با پخش برنامه برای قاره‌های آسیا و اقیانوسیه آغاز کرد.کانال جام جم سه در تاریخ 9 خرداد 1381 تاسیس شده است. در مجموع سیاست کلی کانال پوشش مناطق آسیا و اقیانوسیه و کانال آسیا و با در نظر گرفتن 2 نقطه مهم جهت پخش برنامه ها تعریف شده است. 1- به افق سیدنی (استرالیا) 2- به افق دهلی نو (هند) بنابراین ساعت پخش برنامه ها از جمله سریال ها، سینمایی‌ها، مستندها، ورزشی ها و ... بر اساس وقت محلی سیدنی و دهلی تنظیم می شود.  مهمترین فعالیتهای گذشته مورد توجه مخاطبان در خصوص پخش سریالها، فیلمهای سینمایی، مستند ما در خصوص ایران شناسی بوده است.  مهمترین فعالیتهای آینده برای آگاهی مخاطبان تنوع برنامه ها از جمله پخش زنده مسابقات ورزشی ، افزایش حجم برنامه هایی با موضوع معارف اسلامی و افزایش زمان و تنوع برنامه های کودک و نوجوان خواهد بود.

برنامه‌ها[ویرایش]

این شبکه موضوعات اجتماعی، فرهنگی، ادبی، سیاسی، ورزشی و اقتصادی را در دستور کار برنامه‌های خود قرار داده است و به صورت شبانه روزی مناطق آمریکا و کانادا را تحت پوشش دارد.

زمان پخش برنامه‌های این شبکه براساس افق محلی سیدنی و دهلی است.

این شبکه که سریال ها، فیلم‌های سینمایی و مستندهای ایران‌شناسی آن مورد توجه مخاطبانش قرار گرفته است، افزایش حجم برنامه هایی با موضوع معارف اسلامی و کودک و نوجوان را در دستور کار خود دارد.

فرکانس: 12352

نرخ سمبل: 30.000

FEC: 3/4

پلاریزاسیون: عمودی

ماهواره:آسیاست s3

درجه: 105.5شرقی

منابع[ویرایش]

جستارهای وابسته[ویرایش]

شبکه جهانی جام جم - شبکه جام جم ۱ - شبکه جام جم ۲