سث رالینز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از سث رولینز)
پرش به: ناوبری، جستجو
کولبی لوپز
Colby Lopez
لقب(ها) 'seth rollinsسث رالینز'
قد معرفی‌شده ۶ ft ۱ in (۱٫۸۵ m)
وزن معرفی‌شده ۹۸ کیلوگرم
زادروز ۲۸ مهٔ ۱۹۸۶(1986-05-28) ‏(۲۸ سال)
آیوا
محل زندگی آیوا
معرفی‌شده از آیوا
مربی(ها) دنی دنیلز
آغاز به کار ۲۰۰۳

کولبی لوپز کشتی‌گیر حرفه‌ای امریکایی است که با نام سث رالینز با دبلیو دبلیو ای قرارداد بسته و عضو گروه سه نفره شیلد بوده است. او قهرمان سابق تگ تیم و قهرمان ان اکس تی بوده. لوپز قبلاً با نام تایلر بلک[۱] فعالیت داشته است.

هم چنین لوپز قهرمان سنگین وزن اف سی دبلیو، قهرمان ۱۵ اف سی دبلیو و قهرمان تگ تیم اف سی دبلیو با ریچی استیمبوت بوده. او اولین قهرمان گرند اسلم اف سی دبلیو بوده. او اول در «رینگ آو آنر» رسوایی به بار آورد و همینطور قهرمان جهانی آنجا شد.

دوره کشتی حرفه‌ای[ویرایش]

دوره اولیه (۲۰۰۳-۲۰۰۷)[ویرایش]

لوپز با نام گیکس، در ۲۰۰۳ برای اس سی دبلیو کارش را شروع کرد. او قهرمان سنگین وزن آنجا شد و کمربند را به رنگ مشکی درآورد و نماد «دوران سیاه» را روی آن نوشت. همینطور قهرمان سنگین وزن آی دبلیو ای شد.

بزودی به ان دبلیو ای پیوست و با مارک بریو قهرمان تگ تیم شد. این دو توانستند از عنوانشان مقابل رایان بوز و دنی دنیلز، برت وین و هایپ گوتی و جیسون رین و مارکو کوردووا دفاع کنند. هم چنین در مسابقات تکی مقابل اریک پریست و ای جی استایلز قرار گرفت.

در ۲۰۰۶، به رسلمینیای ۲۲ رفت و گفت این آخرین باری خواهد بود که او مسابقه را به عنوان یک طرفدار می‌بیند.

او کمی در تی ان ای حضور یافت و با جف لوکسون در اکتبر ۲۰۰۶ در مقابل هومیساید و هرناندز باخت.

جنگجوی کشتی فول ایمپکت[ویرایش]

تایلر بلک در سال ۲۰۰۸

در ۲۵ می ۲۰۰۷، برای قهرمانی تگ تیم، شریک بلک بنام مارک بریو دچار مصدومیت کمر شد و چندین هفته از بلک دور شد تا اینکه نهایتاً خودش را بازنشست کرد. در این مدت بلک وارد مسابقات تکی شد و در ۱۰ ژوئن جوئی راین را شکست داد.

در ۲۰۰۸، بلک با جیکوبز تیم شد و توانست قهرمان تگ تیم پی دبلیو جی شود. در ۲۰ دسامبر با شکست گو شیوزاکی توانست قهرمان سنگین وزن اف آی پی شود.

رینگ افتخار (رینگ آو آنر) (۲۰۰۷-۲۰۱۰)[ویرایش]

گروه "ایج آو ذ فال (دوره سقوط) (۲۰۰۷-۲۰۰۹)[ویرایش]

در سپتامبر ۲۰۰۷، بلک با جیمی جیکوبز و نکرو بوچر به برادران بریسکو حمله کردند. جیکوبز اعلام کرد این سه با هم گروه ثابت "دوره سقوط" را تشکیل داده‌اند. بعداً بلک با جک ایوانز روبرو شد و نهایتاً جیکوبز و بوچر دخالت کردند. یک مسابقه گروهی بین "دوره سقوط" و جک ایوانز و هوابردهای ایرلندی برگزار شد ولی بی نتیجه ماند چون بوچر به داور حمله کرد.

اوایل اکتبر، «دوره سقوط» بارها مقابل «تیم کرکس ها» (ایوانز و روکوس) قرار گرفتند. در ۱ نوامبر بلک توانست الکس پاین را شکست دهد ولی بریسکوها به او حمله کردند. نهایتاً بلک و جیکوبز با شکست بریسکوها توانستند قهرمان تگ تیم شوند. یک ماه بعد عنوانشان را به دیوی ریچاردز و راکی رومرو باختند.

بلک، نیجل مک گینس را برای قهرمانی جهانی به مبارزه طلبید ولی باخت. بعداً دوباره با جیکوبز قهرمان تگ تیم شد. بلک دوباره فرصت قهرمانی جهان را بدست آورد و مقابل مک گینس، دنیلز و کاستاگنولی قرار گرفت اما باخت. در ۲۰۰۸، فرصت قهرمانی را در مقابل آستین آریز از دست داد و همان شب جیکوبز بر ضد بلک شد. بعداً در مسابقه‌ای معمولی بلک توانست از مک گینس ببرد. شب بعد، آریز از اینکه مقابل مک گینس قرار گیرد امتناع کرد. پس بجای او، بلک با مک گینس مبارزه کرد و باخت. نهایتاً در ژوئن در مسابقه «قفس فولادی» بلک با شکست جیکوبز به دشمنیشان پایان داد.

قهرمان جهانی رینگ آو آنر (۲۰۰۹-۲۰۱۰)[ویرایش]

در سپتامبر ۲۰۰۹، بلک روی دیسک‌های متورم گردنش جراحی انجام داد. در ۱۰ اکتبر، توانست در تورنومنت ۲۰۰۹ برنده شود و مسابقه قهرمانی جهان را بدست آورد. در ۱۹ دسامبر با قهرمان آن زمان، آستین آریز در ۶۰ دقیقه مسابقه داد. بخاطر زمان زیاد مسابقه، مدیر مسابقات ریمچی برای آنها گذاشت. نهایتاً بلک توانست قهرمان جهانی شود.

در ۳ آوریل، بلک عنوانش را مقابل آریز و استرانگ حفظ کرد. او در ۲۰ آگوست منفور شد چون خبر رسید که با دبلیو دبلیو ای قراردادی وسیع بسته است. شخصیت منفور او از طرفداران انتقاد می‌کرد چون می‌گفتند او خودش را به دبلیو دبلیو ای فروخته. هم چنین لوپز تهدید کرد که قهرمان جهانی آر او اچ را با خود به دبلیو دبلیو ای می‌برد. در ۱۱ سپتامبر، بلک قهرمانی جهانی را به استرانگ باخت. این آخرین حضور او در «رینگ افتخار» بود.

دبلیو دبلیو ای (۲۰۱۰-تاکنون)[ویرایش]

مسیر رو به رشد (۲۰۱۰-۲۰۱۳)[ویرایش]

در ۸ آگوست ۲۰۱۰، اعلام شد که لوپز قراردادی وسیع با دبلیو دبلیو ای بسته تا در سپتامبر وارد بخش اف سی دبلیو شود. لوپز پیشنهادی از تی ان ای دریافت کرد و آر او اچ مایل به قرارداد مجدد بود ولی اوان بورن او را متقاعد کرد به دبلیو دبلیو ای برود. در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۰، لوپز (با نام تایلر بلک) کارش را با مسابقه‌ای در برابر ترنت برتا شروع کرد و برد.

در ۳۰ سپتامبر با نام سث رالینز وارد اف سی دبلیو شد و در اولین مسابقه مقابل مایکل مک گیلیکاتی باخت. سپس در مسابقه‌ای ۱۵ دقیقه‌ای مقابل هونیکو رفت. سپس با هونیکو، ریچی استیمبوت و جیندر ماهال وارد تورنومنتی شد و نهایتاً برنده شد و اولین قهرمان ۱۵ اف سی دبلیو شد.

در ۲۵ مارس، رالینز با استیمبوت توانست تایتس اونیل و دمین ساندو را شکست دهد و قهرمان تگ تیم اف سی دبلیو شدند. در ۱۲ می، عنوانشان را به بیگ ای لنگستون و کالوین رینز باختند.

در ژوئیه ۲۰۱۱، رالینز دشمنی با دین امبروز را شروع کرد. در مسابقات متعدد امبروز موفق به گرفتن قهرمانی ۱۵ اف سی دبلیو از رالینز نشد. نهایتاً رالینز قهرمانیش را به دمین ساندو باخت.

رالینز اولین حضور تلویزیونیش را در بسته‌ای ویدیویی داشت که در حال تمرین با جان سینا بود. در ۲۳ فوریه ۲۰۱۲، لئو گروگز را شکست داد و قهرمان سنگین وزن اف سی دبلیو شد.

وقتی ان اکس تی ایجاد شد، رالینز با شکست جیرو به عنوان فردی مستقل و با انرژی ظاهر شد. در ۲ ژانویه ۲۰۱۳، رالینز به عنوان عضوی از شیلد توانست از عنوانش در برابر کوری گریوز دفاع کند. چون شیلد در مسابقه دخالت کردند و او دیسکالیفه شد و عنوانش حفظ شد. سپس شیلد به تمام رختکن‌های ان اکس تی حمله کرد ولی در برابر بیگ ای لنگستون عقب نشینی کردند. در ۷ ژانویه، رالینز مقابل لنگستون در مسابقه‌ای بی دیسکالیفه قرار گرفت. اعضای ان اکس تی جلوی سایر اعضای شیلد قرار گرفتند و لنگستون با شکست رالینز، کمربندش را گرفت. بعداً شیلد به گریوز و کونور اوبرایان حمله کردند. این باعث شد گریوز، رالینز را به مبارزه بکشاند. در نهایت، دیگر اعضای شیلد در مسابقه دخالت کردند و رالینز برد و دشمنی پایان یافت.

گروه شیلد (۲۰۱۲- تاکنون)[ویرایش]

بلک به عنوان قهرمان تگ تیم رینگ آو آنر

در "سروایور سیریز" رالینز همراه با امبروز و رینز در طول مسابقه سه‌گانه قهرمانی دبلیو دبلیو ای به رایبک حمله کردند و باعث شدند پانک عنوانش را حفظ کند. هر سه خود را "شیلد" نامیدند و عهد بستند مقابل بی عدالتی بایستند. آنها کار برای پانک را رد کردند اما معمولاً از بین جمعیت وارد می‌شدند و به رقبای او حمله می‌کردند. در ادامه یک مسابقه میز، نردبان و صندلی برای آنها در برابر رایبک و تیم هل نو (کین و برایان) برگزار شد و شیلد بردند. بعد از این آنها باز هم به پانک کمک کردند و در طول مسابقه او و رایبک برای قهرمانی دبلیو دبلیو ای باز به رایبک حمله کردند و پانک عنوانش را حفظ کرد. در رویال رامبل وقتی راک برای عنوان قهرمانی با پانک مبارزه می‌کرد، چراغ‌ها خاموش شد و شیلد در تاریکی به راک حمله کرد و پانک با پین کردن برنده شد. اما مسابقه دوباره آغاز شد و این بار راک برد. شب بعد، فاش شد پانک و مدیرش به شیلد و برد مدوکس پول می داده‌اند تا به نفع او کار کنند.

بعداً شیلد به همکاری با پانک پایان داد و به دشمنی با سینا، شیمس و رایبک پرداختند و در مسابقه بردند. بعداً اولین مسابقه خود در راء را در مقابل کریس جریکو، رایبک و شیمس داشتند و بردند. سپس شیمس با اورتون و بیگ شو متحد شد تا مقابل شیلد بایستند. در اولین مسابقه تکی، رالینز با بیگ شو روبرو شد. شیلد در مسابقه دخالت کردند و بیگ شو با دیسکالیفه شدن رالینز، برنده شد. در رسلمینیای ۲۹، شیلد توانست بیگ شو، اورتون و شیمس را شکست دهند. شب بعد، آنها به آندرتیکر حمله کردند ولی تیم هل نو آنها را متوقف کرد. در ۲۲ آوریل، مسابقه‌ای شش نفره تیمی بین آنها برگزار شد و شیلد برد.

در ۲۹ آوریل، شیلد در برابر تیم هل نو و سینا برنده شد. در ۱۳ می، رشته پیروزی‌های پی در پی شیلد پایان یافت و آنها مقابل سینا، برایان و کین دیسکالیفه شدند. وقتی امبروز قهرمان ایالات متحده شد، در ۱۹ می رالینز و رینز با شکست تیم هل نو، قهرمان تگ تیم شدند. این دو برای اولین بار، در ۲۷ می در برابر تیم هل نو از عنوانشان دفاع کردند. بعداً هم با شکست برایان و اورتون عنوان را حفظ کردند. بعداً با رقیب آینده خود برادران اوسو، دشمن شدند و در ۱۴ ژوئن آنها را شکست دادند.

در «زمین مسابقه دبلیو دبلیو ای» کودی رودز و گلداست اخراج شده با شکست رالینز و رینز شغل خود را پس گرفتند. در ۱۴ اکتبر، دوباره با برادران رودز برای قهرمانی تگ تیم در مسابقه‌ای بدون دیسکالیفه روبرو شدند. در این مسابقه بیگ شو به آنها حمله کرد و کمربندشان را به برادران رودز باختند. به این ترتیب سلطه ۱۴۸ روزه آنها به این کمربند به پایان رسید. هم چنین در «تی ال سی» رینز تصادفاً به امبروز حرکت زد و آنها مقابل پانک باختند. در رویال رامبل، رالینز با شماره ۲ وارد شد و دومین حضور طولانی در آن مسابقه را داشت. او و دیگر اعضای شیلد در «المینیشن چیمبر» به خانواده وایت باختند. در چهاردهم مارس رالینز توانست دمین ساندو را شکست دهد. بعد از مسابقه او و بقیه اعضای شیلد روی ساندو «پاور بامب سه تایی» رفتند. در ۳مارس شیلد بخاطر کار تیمی ضعیف و ترک مسابقه توسط رالینز، دربرابر خانواده وایت شکست خورد. اما گروه دوباره سریعاً به هم پیوست و با آغاز دشمنی یا کین، به گروهی محبوب تبدیل شد.

درمسابقه‌ای در راء کین و رومن رینز در مقابل هم قرارگرفتند اما نیو ایج اوتلاز اجازه ندادند ودرنتیجه روی آنان پاوربمب سه تایی زده شد.

زندگی شخصی[ویرایش]

لوپز درحال حاضر با "لیلا شولتز"[۲] که مدتی طولانی با هم دوست بودند، نامزد است. او در اواخر ماه می از او خواستگاری کرد. نامزد وی متخصص گریم و آرایش است.

در کشتی[ویرایش]

 • همراهان او
  • رومن رينز
  • دين امبروز
  • استفانى مکمن
  • کين
  • تريپل اچ
  • رندى اورتون
  • لیسی
  • رین
  • آلیسون واندرلند
  • مستر مایلو بیسلی
 • نام‌های مستعار
  • معمار
  • آينده ى WWE

پانویس[ویرایش]

 1. Tyler black
 2. leighla Schultz

منابع[ویرایش]

 • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Seth Rollins»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد.

[[۱]]