سالید اسنیک

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
سالید اسنیک
سری متال گیر (مجموعه بازی)
اولین حضور Metal Gear (1987)
خالق هیدئو کوجیما
هنرمند یوجی شینکاوا (MGS series)
Ikuya Nakamura (Ghost Babel)
Tsubasa Masao (MG Acid)
صداپیشه David Hayter
پروفایل تخیلی
نام واقعی David
ملیت American
آدرس FOXHOUND (MG, MG2)
CIA (Pre-MG2)[۱]
Free agent (MGS)
Philanthropy (MGS2)
Hired assassin/Philanthropy (MGS4)

سالید اسنیک (به ژاپنی: ソリッド・スネーク) شخصیت اصلی مثبت سری بازی متال گیر است. این بازی توسط هیدئو کوجیما ساخته شده و تا سال ۲۰۰۹، ۲۶٫۵ میلیون نسخه به فروش رسانده‌است.

این شخصیت توسط هیدئو کوجیما ساخته شده و صداگذاری آن در ژاپنی توسط آکیو اتسوکا و در انگلیسی توسط دیوید هیتر انجام شده‌است. نام واقعی این شخصیت دیوید بوده و ملیت او آمریکایی است.

او کسی است که جزو یکی از سه کلونی بیگ باس است و در قسمت اول متال گیر به عنوان جوان جاسوسی قرار می‌گیرد که به آلاسکا اعزام می‌شود تا فرماندهٔ قبلی گروه Fox-Hound یعنی Gray Fox را به دستور Colonel پیدا کند. درآنجا وی متوجه می‌شود که در میان کوه‌های برفی پایگاهی سری قرار دارد که مشغول به ساخت دستگاهی به نام متال گیر است که می‌تواند دنیا را به نابودی بکشاند و پشت سر همهٔ این ماجراها برادرش لیکوید اسنیک با همکاری Gray Foxقرار دارد که اکنون به سایبورگ نینجا تغییر یافته‌است. سایبورگ در نیمه‌های راه با اسنیک مواجه می‌شود ولی با شمشیر لیزری خود هرچه تلاش می‌کند تاسالید جوان را شکست دهد نمی‌تواند و در نتیجه نابود می‌شود. اسنیک به راهش ادامه می‌دهد ولی مجبور می‌شود در این حین با برادرش مبارزه کند که هربار خودش پیروز می‌شود اما هرچه تلاش کرد تا متال گیر روشن نشود نتوانست بنابراین در نبردی سهمگین علیه متال گیر که لیکوید سوار بر آن بود موفق می‌شود متال گیر را نابود کند. اما برای نابود کردن برادرش به بالای متال گیر می‌رود و موفق به شکست دادن وی می‌گردد. اما لیکوید مقاومت می‌کند و دو برادر برای نابود کردن یکدیگر ویروس Fox Die را به بدن هم وارد می‌کنند. لیکوید در جا می‌میرد اما سالید زنده می‌ماند ولی اثرات دارو در فاصلهٔ زمانی چند سال بعد از وقایع آلاسکا بر بدن سالید اسنیک جوان اثر می‌کند و در متال گیر ۴ بعد از وقایع از بین بردن کشتی تروریستی(متال گیر ۲)چهره‌ای بسیار پیر از وی خواهیم دید که با داشتن عمری شش ماهه باید برای نجات دنیا بار دیگر با روح لیکوید که در قالب یکی از وفادارترین سربازانش(Revolver Ocelot)حلول کرده مبارزه کند. در این بین تکنولوژی به نام Nano machine وجود دارد که قادر به کنترل سربازان در میدان‌های جنگ است. در نتیجه جنگ به یک تجارت تبدیل شده و اسنیک پیر که اعتیاد شدید به سیگار امانش را گرفته بدون داشتن خاطره‌ای خوش از جوانی و بدون اهمیت دادن به حرف‌های بازدارندهٔ دیگران Solid-eye(چشمبندی که نزدیک ترین یار اسنیک(Otacon) آن را طراحی کرده و دارای سه قابلیت Night vision,Zoom,Normalاست.)خود را روشن می‌کند و قدم به میدان نبرد می‌گذارد.[۲]

منابع[ویرایش]

  1. Solid Snake profile, MGS4 Database
  2. «Solid Snake»(انگلیسی)‎. ویکی‌پدیای انگلیسی. بازبینی‌شده در ۲۴ اکتبر ۲۰۰۹. 

پیوند به بیرون[ویرایش]