سالن خزندگان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
The Reptile Room
نویسنده(گان) لمونی اسنیکت (pen name of دنیل هندلر)
مصورساز برت هلکویست
هنرمند روی جلد Brett Helquist
کشور United States
زبان English
سری بدبیاری‌ها
گونه(ها) ادبیات گوتیک
Absurdist fiction
استیم‌پانک
Mystery
ناشر انتشارات هارپرکالینز
تاریخ انتشار September 30, 1999
نوع رسانه Print (Hardback & Paperback)
صفحه‌ها 190
شابک ISBN 0-06-440767-5 (first edition, hardback)
شماره اوسی‌ال‌سی 41086597
دیوئی Fic 21
کتابخانه کنگره PZ7.S6795 Re 1999
پیش از آن شروع ناگوار
پس از آن پنجره بزرگ

سالن خزندگان (به انگلیسی: The Reptile Room) نام یکی از کتاب‌های مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس است. این کتاب توسط دنیل هندلر با نام مستعار لمونی اسنیکت نوشته شده و برت هلکوئیست آن را تصویرگری کرده‌است.


کتاب قبلی وکتاب بعدی[ویرایش]

شروع ناگوار|سالن خزندگان|پنجره بزرگ

مشخصات کتاب[ویرایش]

نوشته لمونی اسنیکت با تصویر گری برت هلکوئیست دومین داستان از سری ماجراهای بچه‌های بدشانس که توسط امیرمهدی حقیقت به فارسی ترجمه گردید و در ۱۶۰ صفحه توسط نشر ماهی منتشر شده است.

داستان[ویرایش]

خطر لوث‌شدن: آنچه در زیر می‌آید ممکن است قضیه یا پایان ماجرا را لو دهد!

ویولت بودلر و کلاوس بودلر و سانی بودلر نزد قیم جدیدشان که آقای مونتگمری مونتگمری که یک خزنده شناس است و مرد خوبی هم است ٬می روند ولی دستیارش کنت الاف است که در هویت جعلی استفانو ظاهر شده تا ثروت آنها را به چنگ بیاورد و دایی مونتی(مونتگمری مونتگمری از آنها خواسته بود اینگون صدایش کننند) را به قتل می رساند تا با هویت جعلی مونتگمری ثروت انها را به چنگ بیاورد با استفاده از زهر مار مامبادومال. اما اگر مار مامبادومال انسان را نیش بزند رنگش کبود می‌شود ولی رنگ دایی مونتی سفید شده بود پس ثابت شد که استفانو همان کنت الاف است او میخواهد بچه‌ها را به جنگل‌های پرو ببرد که در سر راه با ماشین آقای پو برخورد کرده و وانمود می‌کند که رفته دکتر بیاورد سپس آن‌ها به خانه باز می‌گردند دکتر می‌گوید آقای مونتگمری مرده به وسیله زهر مامبادومال. سپس بچه‌ها با کلی زحمت به همه ثابت می‌کنند استفانو همان کنت است سپس معلوم می‌شود که دکتر هم از دوستانش بوده و آن‌ها فرار می‌کنند.

پایان خطر لوث‌شدن

منبع[ویرایش]

کتاب سالن خزندگان نوشته لمونی اسنیکت