سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو


سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یکی از سازمانهای وابسته به شهرداری تهران است که مدیریت فرهنگسراها، خانه‌های فرهنگ، کتابخانه‌ها و دیگر مراکز فرهنگی و هنری وابسته به شهرداری را بر عهده دارد. این سازمان در سال ۱۳۷۵ تاسیس شد که زیر نظر هیات امنایی متشکل از نهادهای فرهنگی گوناگون مانند صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت خود را انجام می دهد.

توسعه فرهنگی، تعمیق معرفت دینی، تقویت زیبائی طلبی و حقیقت‌جویی انسان‌ها، شادزیستی توأم با روحیه سازنده و کسب مهارتهای زندگی اجتماعی نیازهایی اساسی هستند که این سازمان در پاسخ به آنها موجودیت یافته است.

سازمان با در اختیار داشتن تعداد زیادی مراکز فرهنگی، فرهنگسرا، خانه فرهنگ، نگارخانه، وکتابخانه درسطح شهر تهران، جایگاه ممتازی را در میزان اثرگذاری بر فرهنگ شهروندان تهرانی داراست. این‌سازمان ایجاد ارتباطات متقابل و پاسخگویی به مخاطبین را ضامن بقا و توسعه خود می‌داند، از این رو در تعامل با مخاطبان به برقراری ارتباطات دو سویه و باز و ارائه خدمات به صورت متنوع و متناسب با نیازگروه‌های مختلف مخاطبین توجه خاصی می‌نماید. علاوه براین، از طریق توسعه روابط رسمی و غیر رسمی و فعالانه با سایر سازمان‌های فرهنگی و نیز مسئولین فرهنگی کشور تعادل و ثبات لازم را در فعالیت‌های خود کسب می‌کند. ماموریت‌های سازمان در مناطق۲۲گانه وستاد (معاونت‌های فرهنگی وهنری)در قالب فرهنگسراها، کتابخانه‌ها، خانه‌های فرهنگ، نگارخانه‌ها وموزه‌ها و مراکز ویژه فرهنگی هنری دنبال می‌شود که توضیحات بیشتر آن که در قالب اسامی، آدرس و شماره تلفن، نوع فعالیت این مراکز درفهرست فرهنگسراهای تهران آمده است.

عدم نقش شهاب مرادی در تعدیل[ویرایش]

پروژه تعدیل نیرو بر خلاف اظهارات برخی از کارکنان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران هیچ ارتباطی به حاج آقا مرادی نداشته و خودسرانه توسط بخش منابع انسانی ملوک سیدآبادی و باند وی صورت گرفته است.شایعات موجود واقعی نیستند.

موسسات وابسته[ویرایش]

http://farhangsara.ir سایت سازمان

جستارهای وابسته[ویرایش]

پیوندبه بیرون[ویرایش]