رگرسیون نرم‌افزاری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

رگرسیون نرم‌افزاری (به انگلیسی: Software regression) یک باگ نرم‌افزاری است که باعث می‌شود یک خصیصه پس از بوقوع پیوستن یک رویداد خاص (مانند بروزرسانی سیستم، اعمال کردن وصله جدید در سیستم و یا تغییر دادن به ساعت تابستانی) از کار بیفتد. یک رگرسیون کارایی نرم‌افزاری حالتی است که در آن نرم‌افزار هنوز بدرستی عمل می‌کند، اما به‌آهستگی اجرا می‌شود یا در مقایسه با قبل حافظه بیشتری مصرف می‌کند. رگرسیون‌ها اغلب توسط هات‌فیکس‌ها بوجود می‌آیند. یک رویکرد برای حل کردن این مشکل آزمون رگرسیون است. یک برنامه‌ریزی آزمون خوب تدوین شده، از بوقوع پیوستن این نوع مشکلات قبل از انتشار یافتن نسخه جدید نرم‌افزار جلوگیری می‌کند. آزمون خودکار و مورد تستی خوب نوشته شده می‌تواند احتمال بوجود امدن یک رگرسیون را کاهش دهد. یک رگرسیونم نرم‌افزاری می‌تواند یکی از سه مورد زیر باشد:

  • محلی - ایجاد کردن یک تغییر جدید در قسمتی از نرم‌افزار باعث می‌شود مشکل جدیدی در همان قسمت از نرم‌افزار ایجاد شود.
  • راه دور - ایجاد کردن یک تغییر جدید در قسمتی از نرم‌افزار باعث می‌شود تا مشکل جدید در قسمت دیگری از نرم‌افزار ایجاد شود.
  • نمایان‌کننده - ایجاد کردن یک تغییر جدید در قسمتی از نرم‌افزار باعث می‌شود تا مشکلی که از قبل در نرم‌افزار وجود داشته ولی ناشناخته مانده و تاثیری هم نداشته، پدیدار و مشخص شود و تاثیر خود را اعمال کند.

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors. Software regression. Wikipedia, The Free Encyclopedia. August 19, 2013, 20:58 UTC. Available at: http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Software_regression&oldid=569279817. Accessed April 7, 2014.