رایز اگنست

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
رایز اگنست
Riseagainst Logo.jpg
اطلاعات پس‌زمینه
ملیت ایالات متحده آمریکا
سبک‌(ها) پانک راک، هاردکور پانک، ملودیک هاردکور
سال‌های فعالیت ۱۹۹۹ - تاکنون

رایز اگنست (به انگلیسی: Rise Against) یک گروه پانک راک آمریکایی است که در شیکاگو و در سال ۱۹۹۹ شکل گرفت. گروه متشکل از چهار نفر: تیم مک ایلریف (خواننده، ریتم گیتاریست)، جو پرینسیپی (بیسیت)، زک بلیر (لید گیتاریست) و برندون بارنز (درامر) است. رایز اگنست تا به امروز شش آلبوم، دو آلبوم اضافه و یک دی وی دی منتشر کرده است.

رایز اگنست با انتشار آلبوم‌های ترانه اعلام خطر فرهنگ متضاد و رنجبر و رنج‌بین خود را بیشتر از گذشته در صحنهٔ موسیقی راک نشان داد. پنجمین آلبوم آنها به نام توسل به عقل در ۲اکتبر ۲۰۰۸ منتشر شد. جدیدترین اثر گروه "بازی نهایی" نام دارد که در پانزدهم مارس ۲۰۱۱ انتشار یافت.

تاریخچه (۱۹۹۹- ۲۰۰۳)[ویرایش]

رایز اگنست در سال ۱۹۹۹ با منحل شدن گروه‌های "۸۸ فینگرز لویی" و "باکستر" تشکیل شد. اولین اعضای گروه رایز اگنست به ترتیب : تیم مک ایلریف (خواننده)، جو پرینسیپی (بیسیت)، تونی تینتاری (درامر) و "دان پریسیژن" (گیتار) بودند. اگر چه گروه هیچ تور و هیچ کنسرتی را با این اشخاص نداده اما یک دمو در سال ۲۰۰۰ با نام جنبش ترانزیستور منتشر کرد که شامل چهار آهنگ بود. یک سال بعد از پیوستن به "فات رک کوردز" گروه اولین آلبوم خود را با نام حل شده (در سال ۲۰۰۱ به تهیه کنندگی "مسس جورجینی") و دومین آلبوم خود را به اسم دور بر دقیقه (در سال ۲۰۰۳ به تهیه کنندگی بیل استیونسون در بلستینگ روم) منتشر کردند. همچنین آلبوم حل شده مجدداً در سال ۲۰۰۵ به همراه دو آهنگ جدید منتشر شد.

تونی تینتاری بعد از بیرون دادن دمو جنبش ترانزیستوری گروه را ترک کرد. همچنین چند ماه بعد از رفتن تینتاری، دان پریسیژن هم گروه را در ۲۰۰۱ ترک کرد. چندی بعد برندون بارنز جای تینتاری و کوین وایت جای دان پریسیژن را گرفتند. کوین وایت در تورهای رایز اگنست به مدت یک سال با آنها بود و در سال ۲۰۰۲ "تاد ماهونی" جای او را گرفت تا شروع به ضبط آلبوم جدیدشان کنند. رایز اگنست دعوت گروه‌های "سیک آو ایت آل"، "نوفکس"، "اگناستیک فرانت"، "نو یوز فور ا نیم"، "ای اف آی"، "استرانگ اوت" و "مد کادیز" را برای تورهای پی در پی در سراسر امریکا پذیرفت.

تاریخچه (۲۰۰۴ - ۲۰۰۵)[ویرایش]

رایز اگنست در اوایل سال ۲۰۰۴ به "گفن رکوردز" پیوست و در اوت همان سال سومین آلبوم را با نام ترانه اعلام خطر فرهنگ متضاد منتشر کرد.البته قبل از ضبط این آلبوم تاد ماهونی گروه را ترک کرده بود و کریس چیس لید گیتاریست گروه شد. قبل از پیوستن به رایز اگنست او در گروه "ریچ د اسکای" حضور داشت.

آمریکای شمالی، اروپا، استرالیا و ژاپن جاهایی بودند که گروه بدلیل انتشار آلبوم به تور دعوت شده بود. گروه در کنسرت‌های جشنواره‌ای این مکان‌ها خودی نشان داد که طرفداران زیادی را به خود جذب کرد، مخصوصا در "وارپد تور" و "بیگ دی اوت".

تاریخچه (۲۰۰۶ - ۲۰۰۷)[ویرایش]

چهارمین آلبوم گروه رنجبر و رنج‌بین (به تهیه کنندگی جیسون لیورمور و بیل استیونسون) در ۴ ژوئیه ۲۰۰۶ بیرون داده شد.همچنین رایز اگنست در پنجم دسامبر ۲۰۰۶ یک دی وی دی با نام "نسل گمشده" منتشر کرد که شامل مصاحبه‌ها و بخش هایی از اجراهای زنده گروه بود.

در ۲۷ فوریه ۲۰۰۷ خبر داده شد که کریس چیس گروه را ترک کرده و دلیلش "مشکل شخصی" اعلام شده بود. بلافاصله کریس دوست صمیمی خود زک بلیر را به رایز اگنست معرفی کرد.

در ۳ ژوئیه ۲۰۰۷ رایز اگنست یک آلبوم اضافه به اسم این است شایعه را منتشر کرد.

تاریخچه (۲۰۰۸ - ۲۰۱۰)[ویرایش]

در مه ۲۰۰۷ خبر داده شده بود که رایز اگنست قرار است که به استودیو برگردد و شروع به ضبط آلبوم جدید کند و از طرفی گزارش شده بود که این عمل زمانی صورت می‌گیرد که گروه از تور برگشته باشد. گروه بعد اتمام ضبط آلبوم به حمایت از گروه‌های دیگر به تورهای مختلف سفر کرده که مهمترین آنها شرکت در کنسرت جشنواره‌ای انگلیس به نام‌های "دانلود فستیوال" و "دونینگتون پارک" بود. همچنین تور آلمان و سوئد بهترین میزبانان برای رایز اگنست بودند. بعد از سفر اروپا گروه به امریکا برگشت و در وارپد تور که از ۶ تا ۱۷ اوت بود شرکت کرد. در چهاردهم ژوئیه سایت Punknews اعلام کرد که نام آلبوم جدید رایز اگنست توسل به عقل نام دارد و در ۷ اکتبر ۲۰۰۸ منتشر خواهد شد. این آلبوم چهار تک آهنگ تا به این لحظه داشته است.

رایز اگنست در تاریخ پنجم اکتبر ۲۰۱۰ دومین DVD رسمی خود را با نام Another Station; Another Mile منتشر کرد.

آلبوم جدید (بازی نهایی)[ویرایش]

رایز اگنست بعد از اتمام تور "توسل به عقل" شروع به ضبط آلبوم جدید به نام "بازی نهایی" کرد. این آلبوم در ژانویه 2011 میکس شد و در پانزدهم مارس 2011 منتشر شد.

سیاست رایز اگنست[ویرایش]

ترانه‌های رایز اگنست اغلب در مورد مسائلی همچون محیط زیست، ضد جنگ، ضد سستی، اسقامت و پایداری و همچنین ضد نژاد پرستی (به آهنگ "دعای پناهنده" رجوع کنید) می باشند. به عنوان مثال در آهنگ "بازآموزی (از طریق زحمت)" هدف، نشان دادن همیاری در برابر استکبار است و نه از طریق ایجاد رعب و وحشت. موزیک ویدئو آماده بسوی سقوط درمورد شکار بی رویه حیوانات و استفاده ی غلط از آن هاست. همهٔ اعضای گروه گیاهخوار هستند و جزو گروه "احترام به حقوق حیوانات" (به انگلیسی : Animal Rights) هستند. همچنین همهٔ آنها از لایف استایل "Straight Edge" پیروی می کنند به جز درامر گروه برندون بارنز.

اعضای گروه[ویرایش]

تیم مک ایلریف : ریتم گیتار، خواننده

جو پرینسیپی : گیتار بیس

زک بلیر : گیتار لید

برندون بارنز : درام

منابع[ویرایش]