رابین (شخصیت کمیک)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
رابین
ناشر دی سی کمیکز
اولین حضور Detective Comics #38
ساخته شده توسط باب کین
بیل فینگر
نام کامل دیک گریسون
گونه انسان
جهان زادگاه زمین
وابستگی به تیم تایتان های جوان
هم‌دستان بتمن
توانایی‌ها هوش، حرکات رزمی، وسایل پیشرفته

رابین (به انگلیسی: Robin)یک شخصیت خیالی قهرمان است که در کتب کامیک دی سی کمیکز وجود دارد.

دیک گریسون[ویرایش]

نام اولین رابین در کمیک‌های بتمن است. او در کودکی همراه با پدر و مادرش به عنوان بندباز داخل سیرک کار می کرده است. اما در طی یک اتفاق پدر و مادرش از بند سقوط می‌کنند و می‌میرند. بعد از آن بروس وین یا بت‌من سرپرستی او را به عهده می‌گرد. بعد از مدتی دیک گریسون به راز بروس وین پی می‌برد و با لباس رابین به بت‌من کمک می‌کند.

کمی بعد او از بتمن جدا می شود و تبدیل به یکی از قهرمانان گاتام به نام نایت وینگ و رییس گروه تایتان‌های نوجوان می‌شود.

جیسون تاد[ویرایش]

دومین رابین در سری کمیک بت‌من جیسون تاد است. او در کودکی فقیر بوده است و در یک شب لاستیک‌های ماشین بت‌من را در می‌آورده است که بت‌من او را می‌بیند و به فرزند خواندگی قبول می‌کند. در یکی از نبردهای رابین و بت‌من با جوکر، جوکر رابین را در یک انبار زندانی می‌کند و پس از شکنجه او انبار را منفجر می‌کند و رابین را می‌کشد.

بعد از مدتی شخصیتی جدید به نام رد هود (با لباس قدیمی جوکر) وارد گاتام می شود و شروع به کشتن تبهکاران می کند. در یکی از جنگ‌های رد هود و بت‌من، بت‌من متوجه می‌شود رد هود همان جیسون تاد است. سپس او جوکر را می‌گیرد و در یک ساختمان متروک شکنجه می‌دهد. وقتی بت‌من می‌رسد، رد هود بت‌من را مجبور می‌کند با اسلحه جوکر را بکشد. اما بتمن قبول نمی‌کند. رد هود عصبانی می شود و ساختمان را منفجر می کند و سپس برای همیشه از گاتام می رود. این رابین به اندازه دیک گریسون مشهور نشد. بنابراین شرکت دی سی کمیکز یک نظر سنجی در مورد سرنوشت جیس ون تاد گذاشت و بیشتر خوانندگان به مرگ او رأی دادند. البته بعد از آن افراد زیادی که در این نظرسنجی شرکت نکرده بودند به این مرگ اعتراض کردند بعد دی سی کمیک جیسن تاد را با نقش رابین قرمز مجدداً وارد داستان کرد که بعضی وقت ها به بتمن کمک می کند اولین ورود آن بتمن را از مرگ نجات داد

تیموتی دریک[ویرایش]

سومین رابین «تیموتی دریک» نام داشت و تنها به خاطر این خلق شد که بعد از ناپدید شدن رابین دوم بت‌من تنها نباشد.

استفانی براون[ویرایش]

چهارمین رابین در کمیک بت‌من است. او بر خلاف دیگر رابین‌ها دختر است. زیرا تمام شخصیت‌های بت‌من تاکنون مذکر بوده‌اند و این فکر در بین خوانندگان به وجود آمد که بروس وین همجنس‌گرا است. بنابراین چهارمین رابین دختر شد. استفانی براون دوست تیموتی دریک است و به این که او رابین است پی می‌برد. وقتی که تیموتی دریک از رابین بودن کناره می گیرد، استفانی براون قبول می کند نقش رابین را ایفا کند. بعد از مدتی او در یکی از جنگ‌ها زخمی می‌شود و پس از مدتی می‌میرد. شخصیت استفانی براون بسیار شبیه به بت‌گرل است.

دامیان وین[ویرایش]

دامیان وین پسر بروس وین و مادرش مارتا است و وقتی بزرگ می‌شود و می‌فهمد پدرش همان بت‌من است تبدیل به پنجمین رابین در سری کمیک‌های بت‌من می شود و هنوز هم در سری کمیک‌های بت‌من حضور دارد و به او کمک می‌کند.

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Robin»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۱۹ آوریل ۲۰۱۳).