دیار خودرو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
سازه‌های خودرو دیار
نوع صنعت خودروسازی
بنا نهاده ۱۳۷۹
دفتر مرکزی ایران تهران، ایران
محدودهٔ فعالیت ایران
مدیر عامل محمد تقی خانلو
محصولات خودرو
وب‌گاه www.diar-khodro.com

شرکت سازه‌های خودرو دیار یک شرکت تولید کننده خودرو ایرانی می‌باشد این شرکت در سال ۱۳۷۹ با سرمایه گذاری ۲۵ شرکت قطعه ساز برای تولید قطعات پرسی بدنه خودرو تأسیس شده است.

کارخانه گلپایگان[ویرایش]

شرکت سازه‌های خودرو دیار یک شرکت تولید کننده خودرو ایرانی می‌باشد این شرکت در سال ۱۳۷۹ با سرمایه گذاری ۲۵ شرکت قطعه ساز برای تولید قطعات پرسی بدنه خودرو در شهرک صنعتی سایپا گلپایگان (شهرک صنعتی شماره 2 گلپایگان) تأسیس شده است.

شراکت با موسسه مالی و اعتباری کوثر[ویرایش]

دیار خودرو در بهمن ۱۳۹۰ اقدام به مشارکت ۴۰ درصدی با موسسه مالی اعتباری کوثر نمود. این همکاری باعث افزایش ظرفیت تولید و تنوع محصول واجرای پروژه های شرکت سازه های خودرو دیار نیز شده است.

محصولات[ویرایش]

با توافق شرکت سازه‌های خودرو دیار و شرکت گریت وال موتورز، امتیاز تولید وانت با نام تجاری وینگل بصورت تک کابین و دو کابین ۳و۵ به این شرکت واگذار گردید و مقرر گردید تا سالیانه ۵۰۰۰۰ دستگاه از این محصولات توسط شرکت سازه‌های خودرو دیار تولید گردد. تولید این کارخانه از افتتاح تا کنون در تمامی محصولات به سختی به شش هزار دستگاه در طول هفت سال گذشته می رسد. محصولات این شرکت در حال حاضر شامل سابرینا، هاوال M4، اچ6، سنوا و چندین مدل ون است که عموما وارد و به بازار عرضه می شود.

نیرو خودرو آسیا[ویرایش]

شرکت نیرو خودرو آسیا، مجری فروش و خدمات پس از فروش محصولات شرکت سازه‌های خودرو دیار است که از سال ۱۳۸۴ شروع به فعالیت نموده و پشتیبانی نخستین محصول شرکت سازه‌های خودرو دیار با نام تجاری وانت تک کابین " دییر" را بر عهده داشته است. و اکنون این شرکت مسئول فروش و خدمات پس از فروش محصولات جدید دیار خودرو نظیر وینگل می‌باشد.

پیوند[ویرایش]

منابع[ویرایش]