دانشکده فنی سروش اصفهان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
دانشگاه فنی و حرفه‌ای مرکز سروش اصفهان
تأسیس ۱۳۷۳
نوع سراسری (دولتی)، دانشگاه فنی و حرفه‌ای
رئیس محمد شهبازی
معاون آموزشی غلام رضا تقدیسی
دانشجویان ۱۰۰۰ نفر
مکان اصفهان
وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری
وب‌گاه www.srtc.ir

دانشکده فنی سروش اصفهان، یکی از دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای اصفهان است. این دانکشده اکنون زیر نظر وزارت علوم وتحقیقات است.

تاریخچه[ویرایش]

آموزشکده و مرکز آموزش عالی سروش اصفهان از سال ۱۳۷۳ تاسیس و در تربیت تکنسین‌های فنی قدم نهاد. ساختمان این آموزشکده ابتدا در محل هنرستان سروش در خیابان سروش و از سال ۱۳۸۳ با وقف زمین حال حاضر توسط محمد صیرفیان در خیابان گلستان تاسیس شد. این دانشکده پس از مهاجر دومین دانشکده فنی اصفهان است و با وجود ارایه رشته‌های مناسب هنوز ناشناخته است و تاسیس این دانشکده در شمالی ترین نقطه اصفهان همچنان امتیاز منفی برای این آموزشکده به حساب می‌آید. دو ساختمان اصلی بنای این آموزشکده را تشکیل می‌دهند که یک یا دو ساختمان دیگر به علاوه سالن ورزشی این دانشگاه نیز چندین سال است که تکمیل نشده و نیمه کاره است. همچنین این دانشکده دارای یک ساختمان خوابگاه می‌باشد که ظرفیت ان در حدود ۱۸۰ نفر می‌باشد. با وجود اینکه امکانات مناسبی برای اکثریت رشته‌ها در این دانشگاه هست، این دانشگاه هنوز برای رشته قالبسازی - ساخت و تولید کارگاه ماشین ابزاری ندارد و طی سالیان گذشته دانشجویان برای گذراندن واحدهای کارگاهی خود به هنرستان سروش و آموزشکده مهاجر و حتی مرکز فنی و حرفه‌ای اصفهان (هزار جریب) فرستاده می‌شدند که فواصل انها تا مرکز خود آموزشکده بسیار زیاد است.

رشته‌ها[ویرایش]

  1. برق صنعتی
  2. حسابداری
  3. کامپیوتر
  4. صنایع شیمیایی
  5. گرافیک
  6. قلم زنی

حذف رشته‌های دانشکده[ویرایش]

به خاطر کمبود امکانات این دانشکده از چند ترم پیش در رشته صنایع چوب دانشجو نمی‌پذیرد در ترم بهمن سال۱۳۹۰به خاطر نبودن کارگاه برای رشته ساخت وتولید گرایش قالب سازی دانشجویان این رشته به دانشکده شهید مهاجر اصفهان انتقال داده شدند. لازم به ذکر است که رشته‌های تاسیسات و ریخته گری و مکانیک نیز در سال‌های قبل از فهرست رش‌های این دانشکده خذف گردیده‌اند.

پیوند به بیرون[ویرایش]