دانشکده فنی سروش اصفهان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
دانشگاه فنی و حرفه ای مرکز سروش اصفهان
تأسیس ۱۳7۳
نوع سراسری (دولتی)
رئیس محمد شهبازی
معاون آموزشی غلام رضا تقدیسی
دانشجویان 1000 نفر
مکان اصفهان
وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری
وب‌گاه www.srtc.ir

دانشکده فنی سروش اصفهان، یکی از دانشگاه های فنی و حرفه ای اصفهان است. این دانکشده اکنون زیر نظر وزارت علوم وتحقیقات است.

تاریخچه[ویرایش]

آموزشکده و مرکز آموزش عالی سروش اصفهان از سال ۱۳۷۳ تاسیس و در تربیت تکنسین های فنی قدم نهاد.ساختمان این آموزشکده ابتدا در محل هنرستان سروش در خیابان سروش و از سال ۱۳۸۳ با وقف زمین حال حاضر توسط محمد صیرفیان در خیابان گلستان تاسیس شد. این دانشکده پس از مهاجر دومین دانشکده فنی اصفهان است و با وجود ارایه رشته های مناسب هنوز ناشناخته است و تاسیس این دانشکده در شمالی ترین نقطه اصفهان همچنان امتیاز منفی برای این آموزشکده به حساب می آید.دو ساختمان اصلی بنای این آموزشکده را تشکیل میدهند که یک یا دو ساختمان دیگر به علاوه سالن ورزشی این دانشگاه نیز چندین سال است که تکمیل نشده و نیمه کاره است.همچنین این دانشکده دارای یک ساختمان خوابگاه می باشد که ظرفیت ان د رحدود۱۸۰ نفر می باشد.با وجود اینکه امکانات مناسبی برای اکثریت رشته ها در این دانشگاه هست، این دانشگاه هنوز برای رشته قالبسازی-ساخت و تولید کارگاه ماشین ابزاری ندارد و طی سالیان گذشته دانشجویان برای گذراندن واحدهای کارگاهی خود به هنرستان سروش و آموزشکده مهاجر و حتی مرکز فنی و حرفه ای اصفهان(هزار جریب) فرستاده می شدند که فواصل انها تا مرکز خود آموزشکده بسیار بسیار زیاد است.

رشته‌ها[ویرایش]

  1. برق صنعتی
  2. حسابداری
  3. کامپیوتر
  4. ساخت وتولید-گرایش قالب سازیدانشجویان این رشته در ترم بهمن ۹۰ به دانشکده مهاجر انتقال یافتند
  5. صنایع شیمیایی
  6. گرافیک
  7. صنایع چوب وکاغذ(
  8. قلم زنی

حذف رشته های دانشکده[ویرایش]

متأسفانه به خاطر کمبود امکانات این دانشکده از چند ترم پیش در رشته صنایع چوب دانشجو نمی‌پذیرد در ترم بهمن سال۱۳۹۰به خاطر نبودن کارگاه برای رشته ساخت وتولید گرایش قالب سازی دانشجویان این رشته به دانشکده شهید مهاجر اصفهان انتقال داده شدند. لازم به ذکر است که رشته های تاسیسات و ریخته گری و مکانیک نیز در سال های قبل از فهرست رش های این دانشکده خذف گردیده اند.

آدرس دانشگاه[ویرایش]

آدرس: اصفهان خیابان کاوه سه راه ملک شهر خیابان گلستان نبش خیابان آل بویه(گلها)

تلفن: ۵-۰۳۱۱۴۵۲۲۳۵۴

نمابر: ۴۵۲۲۳۵۷-۰۳۱۱

نگارخانه[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]