دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

الگو:جعبه اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس یکی از واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران است که در سال ۱۳۸۵ توسط عبدالله جاسبی تاسیس شد و در رشته‌های فنی مهندسی در مقطع کاردانی زیر نظر واحد رودهن فعالیت کرد.

درسال ۱۳۹۰ با پذیرش دانشجو در رشته‌های کارشناسی مهندسی عمران، شهرسازی و مکانیک به یک واحد مستقل تبدیل شد. از دی ماه 1392 ریاست دانشگاه بر عهده دکتر فرح حبیب است. پیش از این به ترتیب دکتر مالک میرهاشمی و دکتر نوروز هاشم زهی سابقه ریاست بر این واحد دانشگاهی استراتژیک را داشتند.

این دانشگاه با خرید قطعه زمینی با مساحت ۲۵ هکتار واقع در بهترین نقطه شهر پردیس در حال تهیه برنامه‌هایی گسترده و بزرگ برای پیشرفت در آینده‌ای نزدیک است. با توجه به امکانات و پتانسیل این دانشگاه و منطقه‌ای که در آن قرار دارد امیدوار است با برنامه ریزی‌های دقیق و تلاش جدی این واحد بتواند در آینده‌ای نزدیک به عنوان نخستین واحد صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی در کشور مطرح شود.

پیشینه[ویرایش]

دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس در سال ۱۳۸۵ با ۳۴۵ دانشجو در ۶ رشته الکتروتکنیک، مکانیک خودرو، معماری، کامپیوتر، حسابداری و تربیت بدنی در مقطع کاردانی در قطعه زمینی با مساحت ۵۴۰۰ متر مربع و بنایی با مساحت ۱۷۸۰ متر مربع در شهر پردیس (تهران- کیلومتر ۲۵ جاده آبعلی) فعالیت خود را آغاز کرد. اکنون این دانشگاه با بیش از ۶۰ عضو هیأت علمی تمام وقت در رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی شهرسازی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر ، کارشناسی حسابداری و... فعالیت خود را ادامه می‌دهد.این دانشگاه قرار است از نیمسال دوم 93-92 به دانشگاه جدید خود منتقل شود . گفتنی است فائزه هاشمی مدیر گروه حقوق بین‌الملل این واحد دانشگاهی است.

رشته‌های تحصیلی[ویرایش]

  • مهندسی عمران
  • مهندسی معماری
  • مهندسی شهرسازی
  • مهندسی برق
  • مهندسی مکانیک
  • مهندسی کامپیوتر
  • حقوق

تشکل دانشجویی[ویرایش]

دفتر انجمن اسلامی و بسیج دانشجویی دانشگاه فعالیت های فرهنگی را بر عهده دارد. انجمن علمی مهندسی مکانیک که به تصویب سازمان مرکزی دانشگاه رسیده است از سال 1388 شروع به فعالیت و برگزاری دوره ها و مسابقات علمی نموده است. همچنین شاخه دانشجویی انجمن مهندسان مکانیک ایران به صورت رسمی در این واحد دانشگاهی مشغول به فعالیت است. گروه علمی دانشجویی مهندسی عمران نیز به عنوان دیگر تشکل مستقل دانشگاهی واحدپردیس است که در سال ۱۳۹۰ توسط تعدادی از دانشجویان مهندسی عمران تاسیس شد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع و مراجع[ویرایش]