جزیره گرگ‌ها

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
جزیره گرگها
WolfIsland
نویسنده دارن شان
ناشر انتشارات هارپرکالینز
ناشر فارسی: انتشارات قدیانی
تاریخ نشر ۱ اکتبر ۲۰۰۸
شابک ۰-۰۰-۷۲۶۰۴۰-۷
موضوع فانتزی، وحشت
زبان انگلیسی
سری دیموناتا
کتاب‌شناسی دارن شان
سایه مرگ
نجوای تاریکی

جزیره گرگ‌ها، هشتمین کتاب از مجموعه کتاب‌های نبرد با شیاطین، نوشته دارن شان است. راوی این کتاب -گروبز- شخصیت اصلی کتاب‌های لردلاس، فاجعه اسلاتر و رستاخیز شیطان است.

داستان[ویرایش]

خطر لوث‌شدن: آنچه در زیر می‌آید ممکن است قضیه یا پایان ماجرا را لو دهد!

در کتاب هفتم خواندیم که گروبز از گروه مریدها از جمله برانابوس و بک، کرنل و... از هم جدا شده، و به همراه میرا و شارک به دنبال کشف راز حملهٔ گرگ نماها و لمب‌ها می روند. و در کتاب هشتم هم به دنبال همین ماجرا به جزیره‌ای راه پیدا می‌کنند که گرگ نماها را در آن پرورش داده و حتی باعث زادولد آنها نیز میشوند تا بتوانند و از آن‌ها نسل جدیدی را به وجود می‌آورند تا با تغییراتی ژنتیکی آنها را فرمانبر خود کنند. در ادامه طی ماجراهایی گروبز نیمه دوم وجودش (گرگینه) را آزاد می‌کند و رهبری گرگ‌نماها را برعهده می‌گیرد. او به نیمه گرگ نمایی تبدیل می‌شود که قطعه‌ای از کاگاش هم هست. در اخر این کتاب گروبز به دیدار درویش و بک می‌رود که تنها بازماندگان گروه هستند در این کتاب، «کرنل» ناپدید شده و احتمال مرگ او داده می‌شود. اما گروبز با امیدواری می‌گوید که هنوز کرنل زنده‌است و شاید مثل من به چیز دیگری تبدیل شده باشد مثل یک حباب.

پایان خطر لوث‌شدن

معلوم نیست دارن چی می‌خواهد. خواننده را گیج کند یا مثل حماسه (سرزمین اشباح) کتاب را تمام کند. درن شان در قستمی از این کتاب می‌نویسد:

«یونی آهسته در گوش گروبز زمزمه می‌کند:«من هنوز استعدادهای گذشته‌ام را دارم. تو در آینده، دنیا را نابود می‌کنی.»و این شباهتی به‌سرزمین اشباح دارد.»

منابع[ویرایش]

متن کتاب جزیرهٔ گرگ‌ها