بادام هندی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
بادام هندی آماده برداشت.
بادام هندی نمک سود شده.

موطن اصلی و قدمت کاشت[ویرایش]

موطن اصلی این درخت از آمریکای جنوبی و برزیل می‌باشد که پس از کشف آمریکا توسط پرتغالیها به سایر نقاط دنیا برده‌شد. براساس آمار فائو در سال ۲۰۱۰ کشورهای ویتنام، هندوستان، نیجریه، ساحل عاج و اندونزی به ترتیب ۵ کشور تولیدکننده اصلی بادام هندی بوده‌اند.جنوب غربی هندوستان از مراکز عمدهٔ کاشت این محصول می باشد.

مقاومت درختچهٔ کاشو (بادام هندی) نسبت به کم آبی بیشتر از درخت انبه است، اما در مقابل سرما حساستر از انبه می باشد.

ارزش غذایی میوه[ویرایش]

ترکیب شیمیایی این میوه بدین قرار است که:

  • گلوکز یا لوولز ۹%-۷%
  • اسید تانیک 30% (این ماده باعث گس شدن طعم میوه می شود)
  • مواد معدنی۱۲%
  • مغز در کاشو علاوه بر طعم مطبوعی که دارد ، ۱۵% پروتئین و ۴۰% چربی هم دارد.

شرایط آب وهوایی و محیط کاشت[ویرایش]

همان طور که ذکر گردید کاشو بومی مناطق گرمسیریاست و طبعاً در مناطقی که دارای اینگونه آب وهوا باشد رشد خوبی دارد. درخت در بدترین و کم عمق ترین خاکها رویش دارد و محصول میدهد ولی خاکهای عمیق و لیمونی باعث افزایش باردهی و رشد بهتر درخت میگردد.

میوهٔ کاشو[ویرایش]

میوهٔ حقیقی دراین درخت محتوی مغز یعنی قسمت خوراکی میوه می باشد.میوه دارای قسمتی لوبیایی شکل و در انتها نسبتاً طویل و متورم است که در داخل این برآمدگی مغز یا قسمت خوراکی میوه قرار دارد که پس از رسیدن کامل میوه و برداشت بایستی مغز میوه را برای عرضه به بازار از پوست آن جدا بنمایند .

سه تا چهار هفته پس از بازشدن گل و تشکیل میوه یعنی تلقیح گلهای ماده دم گل شروع به رشد کرده و ۳-۲ ماه بعد که میوهٔ حقیقی کاملاً رسید رشد دم میوه نیز به حداکثر رسیده , جسمی نرم و گوشتی با طعم کمی ترش که بسیار معطراست نیز تولید می کند.این شبه میوه یا دم گل متورم و برای تهیهٔ یک نوع شراب و یا مصرف به صورت تازه خوری به عنوان میوه مورد استفاده قرار میگیرد.در موقع رسیدن کامل، قطر دم میوه به ۵-۴ و طول آن به ۱۰-۵ سانتیمتر می رسد و رنگ آن صورتی یا زرد می گردد.

مغز بادام هندی که دارای مقدار زیادی چربی می باشد خیلی زود تند و فاسد می گردد یعنی چربی آن درمجاورت اکسیژن هوا اکسید می شود . برای حمل این محصول به نقاط دوردست باید آنها را درجعبه های فلزی غیرقابل نفوذ به هوا قرار دهند و پس از پرکردن جعبهٔ اول هوای داخل آنرا خارج نموده و به جای آن گاز دی اکسید کربن وارد کرده و در جعبه را مسدود نمایند، بدین طریق می توان مغز کاشو را تا دو سال بدون اینکه فاسد شود، نگهداری کرد.

ازدیاد درخت کاشو[ویرایش]

این درخت گرمسیری همیشه سبز حساس، که عمدتاً درهندوستان پرورش داده می شود، معمولاً با بذر تکثیر گردیده و برای انجام این عمل ۳-۲ عدد بذر، مستقیماً در باغ کاشته می شود (به علت اینکه انتقال نهال های جوان توام با اشکالاتی است از کشت آن در خزانه صرف نظر می نمایند).بعد از رویش بذرها یک عدد ازآنها را نگه داشته و بقیه را حذف می نمایند .

با اینکه بذرهای درخت هیچ نوع رکود بذری ندارند، اما بذور را باید با قرار دادن درآب، ازنظر وجود جنین مورد آزمایش قرار داد (بذرهای غوطه ور حذف می شوند).جوانه زنی درمدت ۲۰-۱۵ روز صورت می گیرد .

همانطور که گفته شد نهال ها قدرت انتقال ندارند و به همین جهت درحالتی که بخواهیم آنها را بعد از رویش به زمین اصلی انتقال داده و نسبت به کاشتشان اقدام کنیم، ازگلدان های توربی استفاده می نمائیم؛ بدین صورت که بذرها را در گلدانهای توربی کاشته و در زمان انتقال توام با گلدان، گیاهان جوان را هم در زمین اصلی می کاریم.بنابراین گلدان با نهال ها در داخل خاک قرار می گیرد، و به مرور پوسیده و از بین می روند.

کاشت درخت[ویرایش]

این درخت در دورهٔ جوانی رشد سریعی دارد ولی طول عمر آن کم است و حدود بیست سال زندگی می کند، درحالی که درخت انبه وپسته که با بادام هندی در یک خانواده قرار دارند تا یکصد سال عمر می کنند .

بیشتر محصول کاشو از درختانی که در نامرغوب ترین اراضی و بطور وحشی و خودرو سبز شده اند، جمع آوری می گردد.اما باغهای کاشته شده هم نسبتاً زیاد است و درختی که در زمین مرغوب کاشته شده و مورد مراقبت قرار می گیرد، محصول بیشتری می دهد.

فاصلهٔ کاشت درخت کاشو در باغات دیم و اراضی نامرغوب درحدود ۱۸ متر درهر جهت، و در اراضی زراعتی حاصلخیز با آبیاری ،۱۲ -۱۰ متر می باشد.

روغن بادام هندی[ویرایش]

روغن بادام هندی: روغنی زرد رنگ برای آشپزی و سالاد است که از دانه های بادام هندی گرفته شده است. این روغن ممکن است از یک فشار سرد تولید شده باشد.

روغن پوست بادام هندی (کاشو)[ویرایش]

روغن پوست بادام هندی : مایع پوست دانه کاشو یا روغن پوست کاشو یک صمغ طبیعی است که در ساختار عسل از پوست دانه بادام هندی دیده شده است. این ماده خام برای استفاده های چندگانه در بهبود داروها و آنتی اکسیدان است. در درمان گروهی استفاده میشود و داروی ضد موریانه است. ترکیباتش بسته به اینکه چگونه مورد پردازش قرار گرفته است فرق میکند.

گل درخت دانه بادام هندی[ویرایش]

گل درخت دانه بادام هندی: CLN سرد و فشرده حلال، اغلب از اسیدهای آناکاردیک (70%)، کاردول(18%)، و کاردانول(50%) تشکیل شده است. CLN گرمایی دی کربوکسیلات اسیدهای آناکاردیک، یک درجه تکنیکی از CLN را تولید میکند. که سرشار از کاردانول است.نامحلول بودن این مواد حل شونده و تکنیکی شامل (78%) کاردانول و (8%) کاردول می شود. (کاردول ها یک گروه هیدروکسیل بیشتر از کاردانول دارند.)

10 اسید کارنیک همچنین در صنعت شیمیایی برای تولید کاردانول اسفاده میشود که برای صمغکاج، مواد اصطکاکی و روکش و پوشش استفاده میگردد. مواد دراموتنجیک هستند مثل روغن های سمی پاپیتال در طول فرایند کاشو سالانه.

در این روغن طبیعی که ساختار ویژگی های شیمیایی جالبی دارد فنول دیده شده که اصلاح شیمیایی را قادر می سازد و یک طیف گسترده از مونومرهای زیستی که روی ساختار شیمیایی بزرگ وجود دارد تولید می کند. اینها شامل سه گروه عملکردی مختلف حلقه آروماتیک، گروه هیدورکسیل و پیوندهای دوگانه در زنجیره آلکیل هستند.

که میتوانند به گروه های کلیدی منشعب شده و بعنوان پولیول ها استفاده شوند که اخیراً افزایش فوق العاده ای در تقاضا دیده شده است. انتشار دهنده های کلیدی شیمیایی مانند عکس العمل بالا، محدوه عملکردی، کاهش در وزش و بطور طبیعی ویژگی های اتفاق افتادن آتش در زمین پولیووتانس توسط ساختار فنولیک و مقدار بزرگی از واحدهای عکس العملی در واحد جرم هستند. CNSL مبنی بر نوولاک دیگر مونومر صنعتی است که از کاردانول نشات گرفته است.

نوعاً به عنوان یک سازمان شبکه سازی برای ماتریسهای اپوکسی در ترکیب کاربردهای فراهم کردن ترمال خوب و ویژگی های مکانیکی در مواد ترکیبی نهایی استفاده شده است. مثال های بیشتر از کاربردها که مایع دانه پوست بادام هندی هستند ارزیابی شده اند، در زمینه های میانجی شیمیایی اضافه کننده، ثابت نگهدارنده، برق اندازنده، گزینه های سوخت موتور دیزلی، آنتی اکسیدان و رنگ های ضد خورنده هستند. خاک های شکننده و ساینده از رزیدول، رزید و محصول دوتایی این فرایند ترکیبی بهبود یافته است.

در طول جنگ جهانی سوم، روغن پوسته بادام هندی به عنوان یک وسیله خرابکاری توسط اداره خدمات استراتژیک برای خراب کردن موتورهای ماشین های آلمانی استفاده شده است که در موتورها خالی می شود. دیگر استفاده های روغن پوسته بادام هندی کشف گردیده است که شامل یک اضافه کننده به مایع ترمز بوده و افت ترمز و چرخ ترمز را کاهش می دهد. خدمات ترکیبی تکنیکی استفاده از روغن پوسته بادام هندی را، به عنوان تولیدات ترکیبی کربن مورد پژوهش قرار داده اند.

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیای انگلیسی