اکستریم رولز (۲۰۱۴)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
اکستریم رولز (۲۰۱۴)
اطلاعات
تبلیغ کننده WWE
تاریخ برگزاری می ۴, ۲۰۱۴
ورزشگاه محل برگزاری آی‌زاد سِنتِر
شهر سیاتل, واشنگتن
Pay-per-view chronology
رسلمانیا ۳۰ ' پی‌بک (۲۰۱۴)
اکستریم رولز chronology
اکستریم رولز (۲۰۱۳) ' TBA

اکستریم رولز(به انگلیسی: Extreme Rules) یک رویداد غیر رایگان (Pay-Per-View) در کشتی حرفه‌ای است که توسط کمپانی دبلیو دبلیو ای تهیه می‌شود و این دوره‌اش هم در ۴ می ۲۰۱۴ در مجموعه ورزشی آی‌زاد سِنتِر در شهر رادرفورد شرقی ایالت نیوجرزی بر‌گزار خواهد شد.[۱] این، ششمین دوره از اکستریم رولز از زمان آغاز این PPV در سال ۲۰۰۹ خواهد بود. بیشتر مسابقات اکستریم رولز همانطور که از نامش پیداست تحت قواعد مسابقات خشونت‌بار(به انگلیسی: Hardcore Rules) بر‌گزار میشود.

زمینه سازی[ویرایش]

اکستریم رولز شامل مسابقاتی بین دشمنی‌های موجود، ماجراهای پیش آمده و استوری‌هایی خواهد بود که پیش از این در برنامه‌های راو یا اسمک داون پخش شده بود. کشتی گیرها با توجه به مسابقات یا سری اتفاقاتی که برایشان رخ می‌دهد و تنش را به حد اکثر میرساند، نقش منفی یا قهرمان به خود می‌گیرند.

جان سینا که به تازگی در رسلمانیا XXX مقابل بری وایت، رهبر خانواده وایت پیروز شده بود، در راو ۱۴ آوریل، وارد میدان شد تا به دشمنی‌اش با او ادامه دهد. سینا گفت بری وایت بدون حضور لوک هارپر و اِریک رُئِن در کنار خود نمیتواند از سخنان مرموز خود دفاع کند. سینا برای اینکه بری وایت بتواند خود را ثابت کند او را به یک مسابقه قفس فولادین در اکستریم رولز طلبید که وایت پذیرفت.

جهت تعیین رقیب بیگ‌ای در اکستریم رولز برای کمربند بین‌قاره‌ای، تورنمنتی در راو ۱۴ آوریل برگزار شد. تورنمنت به این صورت برگزار شد:

  یک‌چهارم پایانی
(راو ۱۴ آوریل)
نیمه نهایی
(راو ۲۱ آوریل)
فینال
                           
   مارک هنری پین(به انگلیسی: Pin)  
 سِزارو  
   سِزارو  
   راب ون دم  
 راب ون دم
   آلبرتو دل ریو Pin  
     تعیین نشده
   تعیین نشده
   شیمس  
 جک سوئگر پین  
   شیمس
   بَد نوز بَرِت  
 دالف زیگلِر پین
   بَد نوز بَرِت  

در راو ۷ آوریل، ای‌جی لی وارد رینگ شد تا برای ۱۳ کشتی‌گیر زن دیگر کمپانی فخرفروشی کند که در این هنگام پِیج، قهرمان زنان در اِن‌اِکس‌تی که اولین لحظه حضورش را در راو تجربه می‌کرد وارد میدان شد تا به اِی‌جِی تبریک بگوید اما اِی‌جِی او را به مسابقه قهرمانی در همان شب فراخواند که پِیج در مسابقه توانست خود را از سابمیشِن Black Widow خلاص کند و با حرکت تمام کننده خودش یعنی Paige Turner اِی‌جِی را شکست دهد تا به قهرمانی ۲۹۵ روزه او پایان داده و اولین فردی باشد که هر دو عنوان زنان را دراختیار داشته باشد. در برنامه مِین ایوِنت ۱۵ آوریل، تامینا اسنوکا محافظ لی در یک مسابقه بَتِل رویال به پیروزی رسید تا رقیب شماره یک پِیج برای کمربند دیواز در اکستریم رولز باشد.[۲]

مسابقات ثبت شده[ویرایش]

شماره مسابقه نوع مسابقه
1 جان سینا مقابل بری وایت مسابقه قفس فولادین[۳]
2 پِیج (قهرمان کنونی) مقابل تامینا اسنوکا مسابقه تک‌نفره برای قهرمانی کمربند دیواز[۴]
3 بیگ‌ای (قهرمان کنونی) مقابل برنده تورنمنت مسابقه تک‌نفره برای قهرمانی کمربند بین‌قاره‌ای[۵]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

(به انگلیسی: )