اسپریت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
Esprit Holdings Limited
نوع شرکت سهامی عام
بنا نهاده ۱۹۶۸ در سان فرانسیسکو، کالیفرنیا
افراد کلیدی رئیس: ریموند اور
محصولات پوشاک، ساعت مچی، مبلمان اتاق خواب
کارکنان ۱۵۰۰۰ نفر در سراسر جهان
وب‌گاه www.esprit.com

اسپریت (به انگلیسی: Esprit) یک شرکت سهامی عام تولیدکننده کیف و کفش، جواهرات و... می‌باشد؛ که در سال ۱۹۶۸ سوسی و داگ تامپ کینز برند اسپریت را تاسیس کردند. این برند همچنین در سال ۱۹۹۸ اولین برند ای‌دی‌سی که برندی مطابق نظر جوانان در زمینه پوشاک بود را راه اندازی نمود. این شرکت امروز بیش از ۱۵۰۰۰ کارمند داشته و در بیش از ۴۰ کشور دنیا مغازه خرده فروشی محصولات خود را دارد.

تاریخچه[ویرایش]

اسپریت تولید کننده کیف و کفش، جواهرات و... می‌باشد؛ که در سال ۱۹۶۸ سوسی و داگ تامپکینز برند اسپریت را تاسیس کردند. همزمان با هیپی‌گری در ایالات متحده این دو سعی در ایجاد کارهایی کردند که حافظ محیط زیست بود.

آن‌ها در ابتدا آپارتمان شخصی خود را به عنوان دفتر مرکزی شرکت معرفی نمودند و داگ به انجام کارهای مالی و سوسی به انجام کارهای ذهنی و طراحی پرداخت. در سال‌های ۱۹۸۰ میزان فروش این شرکت در اروپا نیز رو به فزونی گذاشت. همچنین در سال ۲۰۱۲ به علت اینکه مزیت رقابتی این برند در آمریکای شمالی وجود نداشت. فروشگاه‌های این ناحیه بسته شدند.

فروشگاه[ویرایش]

این برند بیش از ۴۰ فروشگاه در سرتاسر دنیا دارد که بالغ بر ۱/۱ میلیون متر مربع فضا می‌شود. تعداد فروشگاه‌های خرده فروشی این برند بیش از ۷۷۰ عدد می‌باشد که پر رونق ترین سال برای آن‌ها در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ بوده که بیش از ۳ میلیون یورو فروش داشته‌اند. ارزش این برند حدود ۳/۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

منابع[ویرایش]