اسماعیل جبارزاده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
اسماعیل جبار زاده
استاندار آذربایجان شرقی
مشغول به کار
۱۳۹۲ – تاکنون
پس از احمد علیرضابیگی
نماینده دوره‌های مجلس چهارم، پنجم، ششم و هفتم
حوزه انتخاباتی تبریز، اسکو و آذرشهر
مشغول به کار
۱۳۷۱ – ۱۳۸۷
اطلاعات شخصی
تولد اسماعیل جبار زاده
۱۳۳۹
خوی ، استان آذربایجان غربی
ملیت  ایران
حزب سیاسی حزب کارگزاران سازندگی اصلاح طلب
محل اقامت تبریز
محل تحصیل دانشگاه تبریز
پیشه دیپلمات ( سیاست مدار )
دین اسلام شیعه

دکتر اسماعیل جبارزاده (زاده ۱۳۳۹ در شهرستان خوی)، استاندار استان آذربایجان شرقی در کابینه حسن روحانی و نماینده اصلاح طلب تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس چهارم، پنجم، ششم و هفتم، عضو هیئت رئیسه مجلس ششم و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هفتم و از اعضای حزب کارگزاران سازندگی و یک اصلاح طلب میانه رو است.

وی دوره دبیرستان را در این شهر سپری و سپس وارد سپاه شد. و مسؤل بهداری سپاه عاشورا گردید. بعد از پایان جنگ در رشته دکترای علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شد. او همچنین، عضوهیئت علمی دانشگاه تبریز و رئیس موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ربع رشید تبریز می باشد.

جبارزاده پس از موفقیت دکتر حسن روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تصویب هیات دولت در مورخه ۹۲/۸/۸ به استانداری آذربایجان شرقی منصوب گردید.[۱]

برخی واکنش‌ها[ویرایش]

اسماعیل جبارزاده پس از آزادی ملوانان انگلیسی که توسط سپاه بدلیل تجاوز به مرزهای آبی ایران دستگیر شده بودند، نسبت به بدرقه محمود احمدی‌نژاد از آن‌ها هنگام آزادی اعتراض کرد و گفت:

شأن ملت ایران بالاتر از آن است که رئیس جمهورشان ملوانان متجاوز را بدرقه کند.

وی در مجلس نیز به عدم شفاف گویی احمدی‌نژاد در مورد نام بردن از افراد مورد اتهامش انتقاد کرد و به دولت در مورد متهم کردن دیگران تذکر کتبی صادر کرد. او چهره ای معتدل، جدی و منطقی است و مردم تبریز و ارگان‌های دولتی از مدیریت وی خاطرات خوبی در ذهن خود دارند. [۲]

پانویس[ویرایش]