ارتش آلمان نازی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

رویاهای ارتش آلمان نازی (در آلمانی: Wehrmacht به معنای لغوی نیروی دفاعی) نام ارتش آلمان از سال ۱۹۳۵ تا ۱۹۴۵ است. این ارتش به درجه‌ای از قدرت رزمی متعارف رسیده بود که هیتلر با غرور کاذب مواجه شده و ترجیح می‌داد به دنبال جنگ افزارهای جدید و ابتکاری نرود.

بمب اتمی آلمان[ویرایش]

آلمان اقدام برای دستیابی به بمب اتمی را در ۱۹۳3 آغاز کرد اما مجازات و تبعید یهودیان، این طرح را ناکام گذاشت.به هر روی عملیات بر روی ساخت بمب اتم با نام آب سنگین در نروژ پس از چیرگی آلمانها بر این کشور پیش می‌رفت که با از دست رفتن این کشور این عملیات نیز باز ایستاد.دانشمندان آلمانی بعدها در پروژه بمب اتم آمریکا موسوم به «منهتن» به کارگرفته شدند و کمتر از یک دهه بعد ۲بمب اتمی آمریکا ژاپن را وادار به تسلیم کرد.

با سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت[ویرایش]

آلمانها در اواخر دهه ۳۰ بمب افکن‌های هاینکل را ساختند. این بمب افکن دارای ۵۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت بود و بعدها مشخص شد اگر آلمانها پروژه جت‌های شکاری را دنبال می‌کردند به چنان برتری قابل توجهی در هوا دست می‌یافتند که نه تنها می‌توانستند در هر تهاجم هوایی موفق شوند بلکه مانع حملات مخوف هواپیمای سنگین متفقین به شهرها و صنایع آلمان می‌شدند. هنگامی که در ۱۹۴۴ هیتلر دوباره مجدداً دستور ادامه پروژه را صادر کرد، «زمان» از دست رفته بود. متفقین جای امن برای آلمان نگذاشتند.

بمبهای صوتی[ویرایش]

دانشمندان آلمانی در آزمایشگاه‌های خود موفق به اختراع بلندگوهای غول پیکری شده بودند که قادر بود با امواج مادون صوت به تخریب سازه‌های شهری بپردازد. این سلاح در صورت تکمیل قادر بود خرابی هایی به بار آورد.

موشکهای پرنده[ویرایش]

در ژوئن ۱۹۴۴ هنگامی که مردم لندن با انفجارهایی از خواب پریدند گمان بردند که نیروی هوایی آلمان مجدداً توان حمله را پیداکرده‌است حال آنکه این انفجارها در اثر اصابت موشک «وی ـ ۱» آلمان بود.


جستارهای وابسته[ویرایش]

جستجو در ویکی‌انبار در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ ارتش آلمان نازی موجود است.

منابع[ویرایش]