آواتار: افسانه کورا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
افسانه کورا
Logo for The Legend of Korra
ژانر
گونه انیمیشن سریالی
سازنده
  • برایان کونیتزکو
  • مایکل دانته دی‌مارتینو
نویسنده
  • مایکل دانته دی‌مارتینو
  • برایان کونیتزکو
کارگردان
  • Joaquim Dos Santos
  • Ki Hyun Ryu
آهنگساز
  • جرمی زوکرمن
  • بنجامین وین
کشور سازنده آمریکا
زبان‌ها انگلیسی

افسانه کورا (به انگلیسی: The Legend Of Korra) یک انیمیشن سریالی آمریکایی است که از شبکه نیکلودئون پخش شد و پایان یافت. این انیمیشن توسط برایان کونیتزکو و مایکل دانته دی‌مارتینو ساخته شده است و شروع پخش آن در سال ۲۰۱۲ بوده است.

مرور کلی مجموعه[ویرایش]

فصل قسمت‌ها تاریخ اکران
شروع فصل پایان فصل
۱ باد ۱۲ ۱۴ آوریل ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-04-۱۴) ۲۳ ژوئن ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-06-۲۳)
۲ ارواح ۱۴ ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۳ (۲۰۱۳-09-۱۳) ۲۲ نوامبر ۲۰۱۳ (۲۰۱۳-11-۲۲)
۳ تغییر ۱۳ ۲۷ ژوئن ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-06-۲۷) ۲۲ اوت ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-08-۲۲)
۴ توازن ۱۳ ۳ اکتبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-10-۰۳) ۱۹ دسامبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-12-۱۹) پایان سریال

داستان[ویرایش]

فصل اول[ویرایش]

در این فصل آواتار کورا با کمک دوستانش ماکو و بولین تمام سعی خود را می‌کند تا آمون (یا همان نواتاک که می‌تواند قدرت کنترل عناصر یک فرد را بگیرد) را شکست دهد تا توازن را به شهر جمهوری بازگرداند و از آخرین نسل باد افزاران که شامل تن زن (پسر آواتار آنگ) و سه فرزند کوچکشان می‌شود، حمایت کند. شاید آمون زیاد به نظر قدرتمند نیاید، امّا مردمی که هیچ گونه قدرت کنترل عناصر را ندارند، با آمون همراه می‌شوند تا قدرت کنترل کنندگان عناصر را بگیرند. این مردم با استفاده از فن آزولا و یارانش که می‌تواند یک فرد را برای مدتی از درون نابود کند و قدرت او را تا حدود دقیقهٔ بعد بگیرد استفاده می‌کنند؛ این افراد دستکش‌های الکتریکی، موتور و لباس مخصوص دارند که قدرت آن‌ها را افزایش می‌دهد. در شروع این مجموعه گروه نیلوفر سفید به دنبال اوتار جدید، قبیله‌های آب جنوبی و شمالی را می‌گردند و کورا را پیدا می‌کنند و آموزش او شروع می‌شود... این فصل به نام باد (به دلیل اینکه در این فصل کورا بادافزاری را یاد می‌گیرد) و در ماه آوریل سال ۲۰۱۲ شروع شد و در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۲ بعد از پخش ۱۲ قسمت به اتمام رسید.

فصل دوم[ویرایش]

در این فصل اوتار کورا به طور کامل به بادافزاری مسلط شده و در جشنی در قبیله خود به سر می‌برد که مورد حملهٔ ارواح قرار می‌گیرند؛ عموی کورا ارواح را به روش مرموزی دور می‌کند تا اواتار کورا را گول بزند و استاد او شود و از او برای بازکردن دروازهٔ ارواح استفاده کند تا کنترل ارواح که به دنیای فانی ما آمده‌اند را به دست بگیرد. در هنگام جنگ پایانی، راوا (سرپرست روح‌های خوب) می‌میرد و ارتباط اواتار کورا با اواتارهای گذشته قطع می‌شود. شروع این فصل از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۳ میلادی بود و دارای ۱۴ قسمت می‌باشد. این فصل هم اکنون به پایان رسیده است.

فصل سوم[ویرایش]

داستان فصل سه -با نام تغییر- در راستای فصل‌های یک و دو و بازشدن دروازه ارواح توسط اوتار کورا است و ماجرا بیشتر درباره تحولات دنیا پس از مبارزه کورا با واتو و اونولاک است که باعث می‌شود ارواح و مردم معمولی همراه هم زندگی کنند. در این فصل تعدادی از مردم عادی بادافزار شده و کورا به همراه تنزین می‌خواهند آنها را جمع کرده و یک ملت کنند. در این حین گروه نیلوفر سرخ در پی یافتن کورا هستند تا توازن واقعی را به دنیا برگردانند. آنها معتقد اند که راوا و واتو باید باهم آمیخته باشند و اولین آواتار توازن اصلی را بهم زده و تنها راه کشتن کورا در حالت آواتاری است.

فصل چهارم[ویرایش]

در این فصل کورا به جنگ با کوویرا می‌پردازند کوویرا می‌خواهد با ارتش بزرگش کل سرزمین خاک را به تصرف خودش درآورد؛ و در این مدت کورا به علت موجود بودن مقدار سم از ماجرای فصل ۳ نمی‌تواند خوب مبارزه کند و به حالت اوتاری بروید در بین راه تصمیم به رفتن به شهر جمهوری را پیدا می‌کند ولی در مسیر دیگری قرار می‌گیرد که به سرزمین خاک می‌رود و در تصور خود روح اوتار سمی را دنبال می‌کند در ماجراهایی به تاف بی فانگ برخورد می‌کند و او کمکشش می کنتد که سم را از بدننش بیرون بیاورد در این مدت سه فرزند تن زین برای پیدار کردن اوتار به وسیله پدر راهی می‌شوند و کورا راپیدا میکنند وکورا سم را از بدنش بیرون میاورد وبه بازی برمیگردد و درآخر کورا با شکست کوویرا دروازه جدیدی به دنیای ارواح باز میکند و داستان این سریال پایان می یابد.

کاراکترها و بازیگران[ویرایش]

بازیگران اصلی و شخصیت‌های کتاب اول
Janet Varney David Faustino P. J. Byrne Seychelle Gabriel J. K. Simmons Mindy Sterling Dee Bradley Baker Steve Blum
Janet Varney David Faustino P. J. Byrne Seychelle Gabriel J. K. Simmons Mindy Sterling Dee Bradley Baker Steve Blum
کورا ماکو بولین اسامی ساتو تن زین لین بِیفانگ ناگا، پابو، اوگی، تارلاک آمون/نوآتاک
شخصیت‌های کتاب دوم
Grey DeLisle Lisa Edelstein Aubrey Plaza James Remar Steven Yeun
Grey DeLisle Lisa Edelstein Aubrey Plaza James Remar Steven Yeun
روح سیاه کایا اِسکا تانراک آواتار وان

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

وب سایت رسمی