آواتار: آخرین بادافزار

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از آواتار: آخرین هواشکن)
پرش به: ناوبری، جستجو
آواتار آخرین باد افزار
راوی
موسیقی جرمی زاکرمن
تاریخ‌های انتشار ۲۰۱۰
کشور ایالات متحده
زبان انگلیسی
بودجه ۱۵۰ میلیون دلار

آواتار: آخرین هواشکن یا آواتار: آخرین بادافزار (به انگلیسی: Avatar: The Last Airbender) فیلمی آمریکایی در سبک اکشن- ماجراجویی محصول آمریکا است.

شخصیت اصلی این فیلم آواتار است نام او در فیلم انگ است و نوح رینگر نام دارد.

نیکولا پلتز به عنوان کاتارا در فیلم بازی می‌کند. دی پتل به عنوان شاهزاده زوکو در فیلم بازی می‌کند. رادبون جکسون به عنوان ساکا در فیلم بازی می‌کند.

ساخت این فیلم در اواسط سال ۲۰۰۹ شروع شد و در ۳۰ ژوئن سال۲۰۱۰ افتتاح گردیده است. هزینهٔ ساخت آن ۱۵۰ میلیون دلار است. کاتارا ۱۵ سال دارد و ساکا ۱۶ سال دارد.

داستان[ویرایش]

در زمان‌های گذشته دنیا به چهار نیرو به نام‌های آب، خاک، آتش و باد تقسیم شده بود. در هر کدام از این سرزمین‌ها افرادی وجود داشته‌اند که می‌توانستد فقط نیروی مربوط به سرزمین خود را تحت اختیار و کنترل داشته باشند. این ۴ قلمرو به مدت ده هزار سال در صلح بودند تا اینکه پادشاه قلمرو آتش سوزین تصمیم گرفت تا برای به تصاحب گرفتن قدرت کل دنیا، جنگی را به راه اندازد. در این میان تنها یک فرد است که می‌تواند جلوی او را بگیرد که آواتار نامیده می‌شود. آواتار شخصی برگزیده است که می‌تواند هر چهار نیرو را تحت کنترل داشته باشد. آواتاری که در این زمان ظهور کرده، فرد ۱۲ ساله‌ای به نام آنگ است. اما آواتار آنگ هنوز برای کنترل کامل چهار قدرت آماده نشده است و مسیر طولانی را در پیش دارد، در بخش زمین (خاک) آنگ تیر می‌خورد ولی دوستش (کاتارا) او را با آبی که از رود شفادهنده برداشته است درمان می‌کند ولی زوکو پسر پادشاه آتش فکر می‌کند آنگ مرده و می‌خواهد پادشاه آتش شود و آزولا دختر پادشاه آتش او را گول می‌زند تا فکر کند آنگ مرده است.

منابع[ویرایش]

مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Avatar: The Last Airbender»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۳).